Pages Menu
Categories Menu

Pomysly na niedrogie wakacje w Polsce

Pomysly na niedrogie wakacje w Polsce

Główne kolory Bożego Narodzenia są czerwone i zielone. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak jest? Skojarzenie z czerwonym i zielonym z Bożym Narodzeniem jest na całym świecie. Można spekulować, i pochodzą z dużą ilością pomysły dotyczące tego, kiedy i dlaczego te kolory zostały po raz pierwszy związane z Bożym Narodzeniem.

Zielona pochodzi z evergreenów, które były używane od czasów starożytnych do świętowania przesilenia zimowego. W pierwszych dniach Kościoła rzymskokatolickiego kiedy pogańskie rytuały przesilenia zimowego zostały połączone w obchodach evergreeny narodzin Chrystusa w dalszym ciągu wykorzystywane. W zimie uroczystości przesilenia evergreeny symbolizuje życie, które przetrwały przez długie, ciemne zimy. Chrześcijanie myśli zielone jak symbolizujący nadzieję na życie wieczne, że Jezus oferuje.

Powszechnie akceptowane wyjaśnienie stosowania czerwony i zielony opiera się na fakcie historycznym. Już w 1300 Adama i Ewy dzień był obchodzony w Wigilię. Kościoły w tych dniach przedstawił wiele spektakli, ponieważ większość ludzi byli analfabetami. Przedstawienia były skoncentrowane na historie religijne znaczenie dla Kościoła i były nazywane cud sztuki. Na Adama i Ewy dzień gra nazwano luz raj i przedstawiana co wydarzyło się w ogrodzie Eden. Nie było jabłoń dostępny w zimie więc zrobili jedną wiążąc jabłek z drzewa sosnowego i służył jako drzewo, które urodziła zakazanego owocu. To drzewo sosnowe z czerwonych jabłek w końcu stał się tradycją we wszystkich kościołach i był używany w ich obchodach Bożego Narodzenia każdego roku.

Drzewo stało się znane jako Rajskiego Drzewa i wkrótce zaczęto wznoszenie sosny we własnych domach w okresie świątecznym ozdobiony czerwonymi jabłkami. To zapoczątkowało tradycję choinek i najbardziej popularne wyjaśnienie stosowania kolorach czerwonym i zielonym n wynajem długoterminowy warszawaa wakacje.

Artykuł dzięki: